Mecz Odra Opole kontra Chrobry Głogów, wynik 3-0

W niedzielnym starciu zespołów Odra Opole i Chrobry Głogów padł wyraźny wynik 3-0 na korzyść gospodarzy. Mecz miał miejsce dwa dni temu, 20 kwietnia o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim. Odra Opole kontrolowała grę od pierwszego gwizdka, co zaowocowało prowadzeniem 1-0 na przerwę, a następnie pewnie prowadziła do końcowego gwizdka sędziego.

Relacja z przebiegu meczu: Odra Opole - Chrobry Głogów

Drużyny Odra Opole i Chrobry Głogów zmierzyły się na Stadionie Miejskim w ramach 28. kolejki I Ligi. Mecz odbył się w dniu 20 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:00. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny od pierwszej minuty, tworząc gorącą kulę na trybunach.

Pierwsza połowa była pełna zażartej walki, jednak to gospodarze wyszli na prowadzenie w 35. minucie za sprawą J. Sarmiento, który skutecznie wykorzystał sytuację podbramkową. Chrobry Głogów starał się odrobić straty, ale defensywa Odry była niezwykle skuteczna.

Po przerwie Odra Opole zdecydowanie przejęła inicjatywę i szybko podwyższyła prowadzenie. Ponownie J. Sarmiento był bohaterem, zdobywając drugiego gola w 60. minucie. Chrobry próbował odwrócić losy spotkania, ale nie potrafił znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza gospodarzy.

W 71. minucie Borja Galán ustalił wynik meczu na 3-0, co wywołało ogromne emocje zarówno na boisku, jak i na trybunach. Chrobry Głogów był zdecydowanie pokonany, a Odra Opole mogła cieszyć się z pewnego zwycięstwa.

Spotkanie nie obyło się bez kartek, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn za faule. A. Purzycki i J. Piroch z Odra Opole oraz N. Malczuk i M. Bougaidis z Chrobrego zostali ukarani. Czerwone kartki nie zostały w tym meczu wywieszone.

Po tym zwycięstwie, Odra Opole czeka kolejno na spotkania z Niecieczą, Motorem Lublin i Górnikiem Łęczna. Natomiast Chrobry Głogów zmierzy się z Motorem Lublin, Wisłą Płock oraz Zniczem Pruszków.