Powody, dla których powinieneś poznać judo!

W ciągu ostatnich kilku lat mieszane sztuki walki stały się bardziej popularne niż kiedykolwiek wcześniej. Wraz z pojawieniem się takich gwiazd jak Conor McGregor coraz więcej osób jest zainteresowanych nauką walki. Jednak nie wszystkie style walki są sobie równe. Mieszane sztuki walki to połączenie wielu różnych sportów walki, ale jeden z nich jest szczególnie przydatny w samoobronie: judo. Właśnie tak, powinieneś nauczyć się o judo! Judo jest zasadniczo formą walki wręcz, która koncentruje się na rzucaniu przeciwnika na ziemię i utrzymywaniu go tam. Na papierze może nie brzmi to zbyt dobrze, ale gdy zobaczysz to w akcji, będziesz wiedział, dlaczego tak wielu fighterów sięga po ten sport w jego najsurowszej formie, aby trenować swój podstawowy styl walki.

Dlaczego warto uczyć się o judo

Istnieje kilka różnych powodów, dla których warto uczyć się o judo. Po pierwsze, judo wymaga wysokiego poziomu sprawności fizycznej i wytrzymałości. Jeśli chcesz poprawić swoją sprawność fizyczną, judo jest świetnym rozwiązaniem! Judo uczy także samodyscypliny, ponieważ trzeba przychodzić na zajęcia co najmniej raz w tygodniu, utrzymywać stały harmonogram ćwiczeń i stosować się do wskazówek instruktora. Jeśli chcesz poprawić swoją samodyscyplinę, judo jest świetnym wyborem! Ponadto, dzięki judo wzmocnisz swój refleks i czas reakcji. Jeśli chcesz poprawić swój refleks i czas reakcji, judo jest świetnym wyborem! Poza tym, judo jest fantastyczną sztuką walki dla początkujących. Stosunkowo łatwo jest ją opanować i zacząć ćwiczyć. A co najważniejsze, judo to świetny sposób na rozpoczęcie nauki samoobrony. W rzeczywistości judo jest najlepszą sztuką walki wręcz, w której można nauczyć się bronić na ziemi.

Co to jest judo?

Judo to sztuka walki polegająca na samoobronie poprzez stosowanie chwytów i rzutów. Judo zostało stworzone w 1882 r. przez Jigoro Kano, który jest powszechnie uważany za ojca współczesnego judo. Judo jest dyscypliną olimpijską od 1964 roku. Judo to starożytna japońska sztuka walki, która koncentruje się na rzucaniu przeciwnika na ziemię i utrzymywaniu go tam. Choć może się to wydawać proste, jest to zaskakująco złożony sport. Istnieje wiele różnych chwytów i rzutów, które ćwiczący judo stosują, aby sprowadzić przeciwnika na ziemię, a sport ten wymaga wysokiego poziomu zwinności, techniki i sprawności fizycznej. W judo zachęca się do wykorzystywania siły przeciwnika przeciwko niemu. Oznacza to, że jeśli przeciwnik jest znacznie silniejszy od ciebie, możesz z łatwością sprowadzić go na ziemię.

3 korzyści z nauki judo

  • Samoobrona - Judo jest najlepszą sztuką walki wręcz, która pozwala nauczyć się, jak bronić się na ziemi.

    Trening grapplingu - nauka judo da ci cenne doświadczenie w wielu różnych pozycjach grapplerskich.

  • Poprawa kondycji fizycznej - judo wymaga wysokiego poziomu sprawności fizycznej i wytrzymałości.

Sposoby na naukę judo

  • Wypróbuj zajęcia judo - Jeśli chcesz nauczyć się judo, najlepiej znajdź lokalne zajęcia judo i zobacz, o co w tym wszystkim chodzi. Większość zajęć judo jest otwarta zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, i jest to świetny sposób na naukę tego sportu.

  • Przeczytaj książkę o judo - Jeśli wolisz uczyć się z książki, jest wiele książek o judo, które mogą Cię nauczyć podstaw tej sztuki.